AITAS.LV
AITAS.LV

Aitas mūža garumā (4102/0)


Publicēts: 30.05.2014

Ir lieliski jau jaunībā atrast savu aicinājumu un visu mūžu tam sekot. To var teikt par cirpēju Nīlu Vegeriju, kurš aitu cirpšanas nozarē ir iesaistījies kopš bērna kājas un tagad, pēc 58 gadiem, ir nocirpis jau miljono aitu. Ņemiet vērā, ka Vegerijs pieder pie vecās skolas un cērpj aitas ar dzirklēm.

"Es esmu šeit jau kopš bērnības, kad māte strādāja par pavāri aitu cirpējiem," teica Vegerijs. "Es biju vienīgais savā ģimenē, kurš sāka ar to nodarboties, vienīgais, kurš palicis kopā ar aitām, bet cirpšana ir man asinīs."

Vegerijs, kurš nupat ir nocirpis jau miljono aitu savā darba mūžā, pastāstīja, ka pirmo aitu viņš frizēja 16 gadu vecumā.

"Cirpēji aicināja mani viņiem pievienoties un es nocirpu 105 aitas deviņās stundās, tas mani aizrāva," atceras Vegerijs.

"Viena no manām sliktākajām nedēļām bija 1997./98., kad es vienā nedēļā nocirpu 3642 aitas," teica cirpējs. "Pēdējā dienā gadījās pašas sliktākās aitas pasaulē."

28 gadu vecumā Vegerijs ar aitu cirpšanu sāka nodarboties profesionāli. Lai arī daudzi uzskata, ka Vegerijs ir viens no labākajiem cirpējiem pasaulē, par ko liecina arī daudzie starptautiskie kontrakti, viņš pats atzīst, ka ir daži vīri, uz kuriem viņš raugās ar apbrīnu.

"Ir tāds Džons Pomare, kas 80 gadu vecumā nocirpa 203 aitas," paskaidroja Vegerijs. "Tādi kā viņš ir leģendas, uz kuriem ar apbrīnu lūkojas tādi kā es."

Interesanti, ka Jaunzēlandē, kur pamatā strādā Vegerijs, katru gadu ar dzirklēm tiek nocirpti aptuveni pieci miljoni aitu. Lielākā daļa no tām mājo Dienvidu salā. Vegerijs atzīst, ka cirpšana ar dzirklēm ļauj atstāt garāku vilnu, kas savukārt palīdz aitām pārciest bargos apstākļus ziemā.

Kā atzīst lopkopis Braiens Heils arī pats Vegerijs spēj nocirpt aptuveni 200 aitas dienā, izmantojot dzirkles.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv