AITAS.LV
AITAS.LV

Ko Zvaigžņu aitas ēdīs pļavās (2382/0)


Publicēts: 5.05.2014

Zāle vēl pagaidām piebremzē ar augšanu, bet šķiet, ka nupat, nupat aitas varēs pāriet uz zaļbarību. Kamēr autonomie zāles pļāvēji nav ķērušies pie darba, var iepazīt dažus no šobrīd ziedošajiem augiem, ar kuriem Zvaigžņu aitas drīzumā mielosies pļavās. Jāatzīst, ka agrā pavasarī pļavās ziedošo augu nav tik daudz, kā arī dominējošo sugu krāsu gamma iekļaujas tajā, ko mēs varam dēvēt par dzeltenu.

Ar sulīgajām un koši dzeltenajām pienenēm pļavās konkurē blāvākās gaiļbiksītes, kas ir populārs ārstniecības augs. Tā kā ziedi nesagaidīs aitu uznācienu, jo pārtaps par tēju pašiem, aitu racionā nokļūs tikai gaiļbiksīšu lapas, kas, kā redzams arī attēlā, sakārtojušās rozetē. Lapas esot lielisks vitamīna C avots. Gaiļbiksītes ir viena no bioloģiski daudzveidīgo zālāju indikātorsugām.

Par gaiļbiksīšu izmantošanu ārstniecībā informāciju var smelties Dabas spēks blogā.

Savu uznācienu pļavās pietekuši arī raspodiņi. Arī šis ir kārtējais ārstniecības augs, ar kuru var ārstēt gandrīz vai pusi no medicīnas enciklopēdijā minētajām kaitēm. Latīniskais nosaukums (Alchemilla) ir saistīta ar alķīmiju. Savulaik esot uzskatījuši, ka šim augam piemīt brīnumainas dziedināšanas spējas. Kā drogas var vākt gan ziedus, gan lapas.

Šogad gan pļavās sirsnīgi pastrādājušas mežacūkas, tā kā daļa no augiem ir zuduši visēdāju kuņģos.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv