AITAS.LV
AITAS.LV

Vai aitu skaitīšana uzdzen miegu? (3698/0)


Publicēts: 30.12.2013

Lielākā daļa noteikti ir dzirdējuši, ka bezmiega gadījumā vajag skaitīt aitas. Vēlams iztēloties, ka aitas pa vienai lec pāri sētai. Pēc pirmās aitas vēl esat gluži mundrs, 25. aita jau liek nožāvāties, bet 50. aita iespējams jau jūs būs iemidzinājusi? Vai tiešām? Nevar izslēgt, ka garlaicīgā nodarbe patiešām būs palīdzējusi aizmigt, bet jaunākie pētījumi liecina, ka ir daudz efektīvākas metodes, kā noķert miegu.

Psiholoģe Elisona Hārveja no Oksfordas universitātes 2001. gadā veica pētījumu, sadalot 50 cilvēkus ar grūtībām iemigt trijās grupās. Pirmajai grupai pirms iemigšanas bija jādomā par mierīgām ainavām, piemēram, ūdenskritumu, otrās grupas dalībnieki skaitīja aitas, bet trešā grupa varēja darīt to, ko vēlas. Pētījuma rezultāti bija pārliecinoši. Grupa, kas iztēlojās ūdenskritumus, aizmiga aptuveni 20 minūtes ātrāk nekā pārējie.

Doktors Džeks Edingers no Nacionālās Ebreju miega klīnikas (ASV) uzskata, ka jebkāda mēģināšana pievilināt miegu ar iztēles palīdzību, ir nepareiza. Daudz veselīgāk ir mainīt savus paradumus, samazināt stresu, lai tādejādi uzlabotu sava miega veselību.

Bet varbūt vajag skaitīt īstas aitas? Vai aitu ganāmpulku īpašniekiem ir labāks miegs, jo tie iztēlojas pār sētu lecam reālas aitas?

Dzīvnieku pētnieks Brets Teilors par šādu ideju pasmaida. "Es reiz mēģināju skaitīt aitas, bet tas man nepalīdzēja iemigt. Ir grūti pat iedomāties aitas lecam pāri žogam, jo tas ir kaut kas tāds, ko aitas parasti nedara."

Lai arī zinātnieki saka, ka aitas, lēkājot pāri žogam, neatnesīs miegu ātrāk kā jebkurš cits dzīvnieks, šis mīts ir visai dziļi iesakņojies. Mūsu mērķis nav arī to kliedēt. Kas zina, varbūt, skaitot aitas, jums iekārosies nogaršot jēra gaļu.

Ko jūs dariet, kad nenāk miegs?

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv