AITAS.LV
AITAS.LV

Omega-6 diēta aitu mātēm - vairāk aitiņu (2320/0)


Publicēts: 24.10.2013

Krokodila dzimumu nosaka temperatūra. Baumo, ka cilvēks sava bērna dzimumu arī varot ietekmēt, ēdot specifiskus produktus pirms ieņemšanas brīža. Jaunākie Austrālijas zinātnieku pētījumi liek domāt, ka noteiktas barības sastāvdaļas var ietekmēt jēru dzimumu. Ja šāda pieeja tiešām attaisnos sevi ilgtermiņā, risinājumu varētu izmantot gan vaislas dzīvnieku, gan gaļas audzētāji, lai kaut nedaudz nosvērtu svaru kausus sev vēlamajā virzienā.

Pētījumā tika iesaistītas 300 aitu mātes, no kurām puse saņēma ar omega-6 taukskābēm bagātu barību, bet otrā puse - omega-3 taukskābēm bagātu barību pirms lecināšanas un tās laikā. Barība tika dota sešas nedēļas pirms lecināšanas, laikā, kad aitas bija kopā ar teķiem un vēl trīs nedēļas pēc tam.

Izrādījās, ka aitu mātēm, kuras saņēma ar omega-6 tauksābēm bagātu barību, dzima par 15% vairāk aitiņu nekā teķīšu.

Ja jūsu īpašumā ir gaļas ganāmpulks, izdevīgāk ir iegūt vairāk teķīšu, bet ja vaislas ganāmpulks - aitiņu. Attiecīgi nelielas korekcijas uzņemtajā barībā varētu nedaudz ietekmēt jēru iznākumu.

Tā kā šis ir pirmais šāda veida pētījums aitkopības industrijā, paļauties uz iznākumu 100% vēl nevar. Arī iesaistītās institūcijas turpinās izpēti, iesaistot plašāku izmeklējamo dzīvnieku loku.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv