AITAS.LV
AITAS.LV

Fiksais Rendijs (2105/0)


Publicēts: 17.02.2014

Atkarībā no auna vecuma, kondīcijas, ganāmpulka uzturēšanās vietas un pieredzes meklēšanās sezonā tam tiek piešķirts noteikts skaits aitu. Nobriedušam aunam droši var piešķirt 50 un pat 100 aitu mātes. Ja izmantojat dabīgo lecināšanu, tad aunam kopā ar aitām vēlams dzīvot vienu līdz divus mēnešus. Statistika liecina, ka vienas dienas laikā auns spēj aplekt 3 līdz 4 aitas. Protams, tas neattiecas uz Rendiju, kurš, pārlecot žogam, paviesojās pie aitām un 24 stundu laikā paspēja apkalpot vairāk nekā 30 aitu mātes.

Vestlodžas Lauku centrā dzīvo 109 aitas, kuras lecināšanas sezonā tiek sadalītas starp diviem auniem, lai jēru atnešanās notiktu divos piegājienos. Jāpiebilst, ka Rendijs nav viens no šiem diviem auniem.

Fiksais Rendijs ir veiksmes luteklis. 11 mēnešus vecais Tekselas šķirnes auns, kuram bija atvēlēta centrālā vieta Ziemassvētku galdā, pārleca pāri 1,5 metrus augstam žogam un uzkrita kā sniegs uz galvas aitu māšu ganāmpulkam, kuras vēl nebija sadalītas lecināšanai, bet visas 109 ganījās kopā. Iespējams, ka Rendiju rīkoties tik ekstrēmi un 24 stundu laikā aplaimot vairāk nekā 30 aitas, mudināja sugas saglabāšanas instinkts. Gan jau viņš nojauta, ka uz galda aunu dzīvā veidā neliks.

Interesanti, ka ap Ziemassvētkiem Rendijam atkal uzsmaidīja veiksme. Viņam vēlreiz izdevās pārlekt žogam un izbēgt no miesnieka naža.

Paskatoties uz Rendiju, ir saprotams, kā viņš tika galā ar 30 un vairāk aitām. Uz tik pievilcīgu aunu meitenes rindās stāv.

Bet nu jokus pie malas. Vienmēr pārliecinieties, ka auni nevar nekontrolēti piekļūt aitām, kā arī, ja nekastrējat auniņus, savlaicīgi atšķiriet, lai negaidīti pārsteigumi nesagaida jūs kūtī nesagatavotus.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv