AITAS.LV
AITAS.LV
  • /
  • /
  • Amatas novadā aitu audzētavā nokosti vairāki desmiti aitu

Amatas novadā aitu audzētavā nokosti vairāki desmiti aitu (2305/0)


Publicēts: 23.10.2013

Informācija par notikušo nodota policijas rīcībā, kas skaidros, vai aitām uzbrukuši vilki vai brīvā vaļā palaisti suņi, pastāstīja Liepiņa.

Aitu audzētavas valdes priekšsēdētājs Edgars Geisters aģentūrai LETA atklāja, ka pēc pārāk smagām gūtajām traumām kautuvē nācies nogādāt vēl astoņas aitas, savukārt vairākas no iepriekš pazudušajām vēlāk atgriezušās. Geisters pieļauj, ka pazudušās aitas no izbīļa uzbrukuma laikā esot mukušas un iemaldījušās mežā, tāpēc sākotnēji nav atradušas ceļu atpakaļ.

Patlaban arī uzņēmuma pārstāvjiem neesot skaidrs, vai uzbrukumu pastrādājuši klaiņojošie suņi, kādi te nereti esot manīti, vai arī savvaļas vilki, tomēr domas daloties. "Lai tie būtu vilki, trūkst dažādu pazīmju, turklāt vilki medījumu parasti neatstāj, bet aizvelk sev līdzi. Savukārt priekš klaiņojošiem suņiem cietušo aitu skaits ir par lielu, tāpēc es sliecos domāt, ka tie varētu būt bijuši vilku mazuļi, bet neko droši nevar pagaidām zināt," atzina Geisters.

Aģentūrai LETA viņš apgalvoja, ka klaiņojošu suņu problēma Zaubes pagastā un Amatas novadā kopumā neesot retums un jau ilgstoši uzņēmuma pārstāvji runājuši ar pašvaldību un lūguši jautājumu sakārtot, informējot sabiedrību un aicinot pieskatīt savus mājas mīluļus un rīkoties atbildīgi. "Pagaidām tas ir tikai cilvēku godaprāta jautājums, bet pašvaldībai jautājums ir jāsakārto un vajadzētu vairāk iesaistīties un mudināt iedzīvotājus," sacīja Geisters.

Patlaban uzņēmuma pārstāvji gan neesot apsvēruši iespēju pašvaldībai lūgt kādu atbalstu zaudējumu kompensēšanai, tomēr notikušais esot vēl vairāk mudinājis cīnīties par kārtības ievērošanu novadā un klaiņojošo suņu problēmas novēršanu. "Galvenais šobrīd ir rīkoties preventīvi, lai šādas situācijas neatkārtotos," aģentūrai LETA atzina Geisters.

2012.gadā uzņēmums strādājis ar 12 627 latu apgrozījumu, savukārt peļņa bijusi 20 255 latu apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija.

SIA "Eiss" dibināts 2010.gadā, tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Geisters.

LETA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv