AITAS.LV
AITAS.LV

Ceļu pie aitām aizšķērso ūdens (3354/5)


Publicēts: 15.10.2014

Cilvēks dabu joprojām nespēj pakļaut pilnībā. Nevērīga un vieglprātīga attieksme, uzmanības trūkums un "kāzuss", kuru varēja savlaicīgi novērst, rada iespaidīgus zaudējumus. Cilvēka neprasmīgās saimniekošanas rezultātus šobrīd lieliski var vērot Suntažos, kur Abzes upe, kuru kopš senseniem laikiem iegrožoja Dzirnavu dīķa aizsprosts, ir pārspējusi cilvēka radītos un nolaidīgi apsaimniekotos šķēršļus un aizgājusi brīvsolī. Tas nozīmē, ka uz Suntažu observatoriju un pie Zvaigžņu aitām var nokļūt, izmantojot dažādus apvedceļus.

Kā jau būsiet ievērojuši, pēdējā laikā visai daudz līst lietus. Pie mums ir lijis tiešām ļoti daudz. ĻOTI DAUDZ. Nolijušajam ūdenim kaut kur ir jāpaliek. Pa visādām sānu tērcēm, strautiem un urgām lietus ūdens pārpildīja Abzes upi, uz kuras sensenos laikos tika uzcelts dambis dzirnavu vajadzībām. Dzirnavu tur nav jau sen, slūžas neviens vairs nepieskata un neregulē ūdens daudzumu Dzirnavu dīķī. Dambis acīmredzot jutās pamests un nevienam nevajadzīgs. Šodien dambja pacietības vadzis salūza un ar milzīgu spēku brīvībā izlauzās ūdens masas, aiznesot sev līdzi ceļu, kas savienoja dīķa otrā krastā dzīvojošos ar Suntažu centru.

Tas nozīmē, ka arī taisnākais ceļš uz observatoriju un pie aitām aiztecēja kopā ar tūkstošiem litru brūnā ūdens, kas veiksmīgi appludināja zemāk esošās palienes. Pagaidām pārējie pievadceļi funkcionē tādēļ līdz mums ir iespējams atbraukt, izmantojot alternatīvos variantus.

Ziņosim, ja kaut kas mainīsies, kā arī par to, kad šis ceļa posms varētu būt atjaunots.

Par foto paldies Sintijai Eglītei (@SintijaEglite)!

P.S. Ja arī tavas pašvaldības teritorijā ir līdzīgs, sen aizmirsts un pastāvīgi applūstošs aizsprosts, atceries, arī tam var lūzt vadzis. Ekonomiski izdevīgāk ir mācīties no citu kļūdām nevis savējām.

Komentāri

 1. Dainis 15.10.2014 :

  Daba nežēlo nevienu :(

 2. Globāli 27.06.2015 :

  Pavasarī visādi gadās..

 3. Compeuro 29.10.2015 :

  Tāds ir mātes dabas spēks!

 4. Viss 2.11.2015 :

  Šogad tad jādara viss, lai nākamgad nebūtu tā pati situācija.

 5. Celms 12.11.2015 :

  Lai gan tas ir briesmīgi, jāsaka, ka arī skaisti! :)


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv