AITAS.LV
AITAS.LV
 • /
 • /
 • Uzmini un jērs būs tavs! [Apsveicam uzvarētāju!]

Uzmini un jērs būs tavs! [Apsveicam uzvarētāju!] (2405/1)


Publicēts: 18.04.2019

Pirmais jērs (V) piedzima 21.03.
Kopumā piedzima 134 jēri.

No tiem 72 izrādījās auniņi.

Uz tikšanos 2020.gada minēšanas spēlē! Vai arī ātrāk, ja vēlaties iebraukt ciemos.


Vai zini, cik garš ir Latvijas tumšgalves aitas grūsnības periods? Vai zini, cik jēru dzimst Latvijas tumšgalves šķirnes aitām? Vai zini, cik procentuāli ir auniņi, cik aitiņas? Jā? Lieliski! Nē? Tev ir iespēja to noskaidrot, lai piedalītos intriģējošā prognožu spēlē. Ja tavi minējumi izrādīsies visprecīzākie, viens no jēriem būs tavs!

Jēru laiks, kas ir visintensīvākais darba periods aitkopim, mūsu saimniecībā vēl nav sācies, lai gan jāsaka, ka vairs nav aiz kalniem. Lai mums un jums būtu interesantāk gaidīt satraucošo brīdi, piedāvājam nelielu izklaidi - minēšanas spēli.

Lai piedalītos spēlē, jums būs jāuzmin trīs parametri:

 • Datums, kurā piedzims pirmie jēri;

 • Cik jēru piedzims kopumā;

 • Cik no piedzimušajiem būs auniņi.

Lai nebūtu jāzīlē kafijas biezumos, tad daži fakti par mūsu saimniecību:

 • Auni savu darbu pie aitām sāka 2018. gada 28. oktobrī;

 • Aplecināta ir 81 aitu māte.

Ja kādu no minētajiem parametriem uzminēsiet precīzi, saņemsiet par to 10 punktus. Nobīde uz vienu vai otru pusi par vienu vienību nozīmē, ka saņemsiet vairs tikai 9 puktus, par divām vienībām - 8 utt. Maksimāli iegūstamais punktu skaits tātad ir 30. Ja divas vai vairāk personas būs saņēmušas 30 punktus, tad par uzvarētāju tiks uzskatīts tas, kurš pirmais iesūtījis atbildes.

Balvās:

 • Visprecīzāko minējumu autors saņems vienu no 2019.gadā dzimušajiem jēriem (ja ir reģistrēts ganāmpulks, varam nodot sveiku un veselu, ja ganāmpulka nav, būs vien jāiztiek ar šašlika, plova un pīrāgu pildījuma izejmateriālu). Par piegādi vienosimies individuāli.

Viens cilvēks var minēt kaut vai 100 reizes, vērā tiks ņemts pēdējais minējums. Savas prognozes sūtiet uz info@aitas.lv, norādot vārdu (tikai). Attiecīgi, neizmantojiet e-pasta adreses, kuras nelasāt, kas zina, varbūt tieši jums izdodas uzminēt visprecīzāk. Varat iesaistīt draugus,radus, paziņas, ja esat pārliecināti, ka viņi ar jums padalīsies.

Minējumus pieņemsim līdz pirmā jēra dzimšanas datumam.

Rezultātus paziņosim pēc prognozētā atnešanās perioda beigām. Uzvarētāju informēsim e-pastā.

Komentāri

 1. Anna 19.02.2019 :

  Prognozes komentāros, lūdzu, nerakstiet. Mēs (ja būs norādīts e-pasts) tās piefiksēsim, bet dzēsīsim.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv