AITAS.LV
AITAS.LV
  • /
  • /
  • 2015.gada sezona noslēdzas ar 52:50 meiteņu labā

2015.gada sezona noslēdzas ar 52:50 meiteņu labā (4354/0)


Publicēts: 13.04.2015

2015. gada 25. februārī jēru minēšanas konkurss ir noslēdzies, jo piedzima pirmā aitiņa. Paldies visiem, kas atsūtīja savas versijas. Par jaunumiem pastāvīgi ziņosim šeit un sociālajos tīklos. Lai veicas!

 

2014. gadā varēja izmēģināt prātu un prognozēt datumu, kad mūsu saimniecībā piedzims pirmais jērs, mēģināt uzminēt, cik jēru piedzims kopumā un cik no tiem būs auniņi. Tā kā interese bija liela, kā arī interesenti ir vaicājuši, vai mēs plānojam atkārtot minēšanu arī šogad, tad nolēmām, kāpēc gan ne. Noteikumi tie paši, kas pagājušogad. Pirmās vietas ieguvējs savā īpašumā iegūs vienu auniņu. Būs arī veicināšanas balvas.

Vai zini, cik garš ir Latvijas tumšgalves aitas grūsnības periods? Vai zini, cik jēru dzimst vietējās šķirnes aitām? Vai zini, cik procentuāli ir auniņi, cik aitiņas? Jā? Lieliski! Nē? Tev ir iespēja to noskaidrot, lai piedalītos intriģējošā prognožu spēlē. Ja tavi minējumi izrādīsies visprecīzākie, viens no jaunajiem auniņiem būs tavs!

Jēru laiks, kas ir visintensīvākais darba periods aitkopim, mūsu saimniecībā vēl nav sācies, lai gan jāsaka, ka vairs nav aiz kalniem. Lai mums un jums būtu interesantāk gaidīt satraucošo brīdi, piedāvājam nelielu izklaidi - minēšanas spēli.

Lai piedalītos spēlē, jums būs jāuzmin trīs parametri:

  • Datums, kurā piedzims pirmie jēri;
  • Cik jēru piedzims kopumā visām 55 aitām;
  • Cik no visiem piedzimušajiem jēriem būs auniņi.

Lai nebūtu jāzīlē kafijas biezumos, tad daži fakti par mūsu saimniecību:

  • Auni savu darbu pie aitām sāka 2014. gada 28. septembrī (otrai grupai aunus klāt laidām 15. novembrī, bet jums jāuzmin paša pirmā jēra dzimšanas datums);
  • Aplecinātas ir 55 aitu mātes.

Ja kādu no minētajiem parametriem uzminēsiet precīzi, saņemsiet par to 10 punktus. Nobīde uz vienu vai otru pusi par vienu vienību nozīmē, ka saņemsiet vairs tikai 9 puktus, par divām vienībām - 8 utt. Maksimāli iegūstamais punktu skaits tātad ir 30. Ja divas vai vairāk personas būs saņēmušas 30 punktus, tad par uzvarētāju tiks uzskatīts tas, kurš pirmais iesūtījis atbildes.

Balvās:

  • Visprecīzāko minējumu autors saņems vienu no togad dzimušajiem auniņiem (ja ir reģistrēts ganāmpulks, varam nodot sveiku un veselu, ja ganāmpulka nav, būs vien jāiztiek ar šašlika, plova un pīrāgu pildījuma izejmateriālu). Par piegādi vienosimies individuāli.
  • Veicināšanas balvas piešķirsim pēc saviem ieskatiem.

Viens cilvēks var minēt kaut vai 100 reizes, vērā tiks ņemts pēdējais minējums. Savas prognozes sūtiet uz info@aitas.lv, norādot vārdu,uzvārdu un tālruņa numuru. Attiecīgi, neizmantojiet e-pasta adreses, kuras nelasāt, kas zina, varbūt tieši jums izdodas uzminēt visprecīzāk. Varat iesaistīt draugus,radus, paziņas, ja esat pārliecināti, ka viņi ar jums padalīsies.

Minējumus pieņemsim līdz pirmā jēra dzimšanas datumam.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv