AITAS.LV
AITAS.LV

3 tonnas gardumu (2381/0)


Publicēts: 16.12.2013

Kas jums garšo visvairāk? Kādam vislielākā vājība ir šokolāde, kāds nespēj paiet garām lazdu riekstiem, bet citam tie ir arbūzi. Tie, kuriem mājās ir suns vai kaķis, noteikti būs pamanījuši, ka arī mīļdzīvniekiem ir savi kārumi, kuru dēļ tie ir gatavi sēdēt, gulēt un pat dejot. Pamieloties ar gardumiem mīl arī aitas, zirgi, govis un citi mājdzīvnieki. Pat meža dzīvniekiem ir savi iecienītie kārumi.

Viens no šādiem gardumiem, ar kuriem mēs savas aitas iepriecinām ziemas periodā, ir burkāni. Tā kā lielveikalos pārsvarā iepērkas cilvēki, kuri domā, ka visi burkāni ir noteikta izmēra un viemēr izaug taisni, tad līkie, zarotie, pārāk resnie un pārāk tievie tiek izbrāķēti un ierindoti lopbarības kategorijā.

Burkāni ir ne tikai gards un salds kārums, bet lielisks karotīna (A vitamīna priekšteča), C, E un B1 vitamīna avots. Oranžajās saknēs slēpjas arī vērtīgas minerālvielas - kālijs, magnijs, nātrijs, kalcijs, dzelzs, fosfors, sērs un citi. Vitamīns A ir atbildīgs par normāla epitēlija veidošanos. Ganību sezonā, patērējot zaļo masu, A vitamīns organismā tiek uzkrāts. Ir izpētīts, ka ganību periodā uzkrātais A vitamīns tiek iztērēts aptuveni 200 dienās.

Vitamīna A deficīts izpaužas kā nakts aklums. Izteikta šī vitamīna trūkuma gadījumā novērojama pazemināta auglība, samazināta dzimumtieksme un pat aborti, kā arī vāju, neattīstītu jēru dzimšana.

Ar ko jūs iepriecinat savus mājdzīvniekus ziemas periodā?

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv